Skip to main content

ВАЖЛИВА новина для супервізорів та тих, хто навчається на професійних програмах з підготовки поведінкових аналитиків та впроваджує прикладний аналіз поведінки.

Сертифікаційна комісія з поведінкового аналізу (ВАСВ®), що до сьогодні займалась видачею міжнародних сертифікатів ВСВА® та ВСаВА® припиняє приймати заявки на отримання цих сертифікатів.
Поширені запитання про міжнародні зміни 2023 року
1 січня 2023 року набула чинності низка змін у нашій міжнародній спрямованості, про які ми вперше оголосили в грудні 2019 року (див. Останні зміни в міжнародній спрямованості BACB ). Щоб допомогти вам зорієнтуватися в цих змінах, ми відповіли на кілька ваших ключових запитань. Перш ніж розпочати, розглянемо найважливіше:
На кого можуть вплинути ці зміни в міжнародному фокусі BACB?
Ці зміни в першу чергу стосуються нових заявників BACB і поточних сертифікованих BACB, керівників, інструкторів і викладачів, які працюють і/або проживають за межами таких авторизованих країн: Сполучені Штати (США), Канада, Австралія та Сполучене Королівство (Великобританія). .* Якщо це стосується вас, читайте далі, щоб дізнатися, як це може вплинути на вас.
Подання заявки на сертифікацію BACB
З: Я розумію, що з 1 січня 2023 року нові сертифікати BACB доступні лише для резидентів авторизованих країн. Хто вважається резидентом?
B: Щоб вважатися резидентом авторизованої країни, ви повинні фізично проживати в США, Канаді, Австралії чи Великобританії. BACB підтвердить, що ви виконали цю вимогу, перевіривши адресу, указану у вашому обліковому записі BACB . BACB також може підтвердити ваше місце проживання, вимагаючи додаткових документів, таких як ваше посвідчення особи державного зразка, трудові записи, водійські права або рахунки за комунальні послуги з моменту подачі заяви. Зверніть увагу, що використання фальшивої або тимчасової адреси для неправомірного виконання цієї вимоги може призвести до анулювання вашої відповідності чи сертифікату.
________________________________________
З: Я отримав ступінь за межами авторизованої країни, а потім переїхав до авторизованої країни. Чи відповідаю я вимогам до ступеня, коли подаю заявку на отримання сертифіката?
В: Це залежить. Той факт, що ви здобули ступінь за межами авторизованої країни, не обов’язково позбавляє вас права отримати сертифікат, якщо ви зараз проживаєте в офіційній країні. Якщо ваш ступінь відповідає вимогам до ступеня, що діють на момент подачі заявки, вона, ймовірно, відповідає вимогам. Відвідайте BCBA або Довідник BCaBA , щоб ознайомитися з нашими поточними вимогами до ступеня.
________________________________________
З: Я виконав курсову та/або польову роботу за межами авторизованої країни, а потім переїхав до авторизованої країни. Чи відповідаю я вимогам до курсової та/або польової роботи, коли подаю заявку на сертифікацію?
В: Це залежить. За умови, що ваша курсова та/або польова робота відповідає всім вимогам, що діють на момент подачі заявки (незалежно від того, де вона була виконана), вона має відповідати вимогам. Будь ласка, перегляньте BCBA або BCaBA Handbook , щоб отримати повну інформацію про поточні вимоги до курсової та польової роботи.
Примітка для тих, хто виконує курсову роботу VCS за межами акредитованого навчального закладу: курсова робота з перевіреної послідовності курсу, схваленої в рамках Альтернативного шляху, у якому курси викладаються за межами акредитованого навчального закладу, повинна бути виконана до 1 січня 2023 року.*** Станом на 1 липня 2023 року BACB більше не прийматиме неуніверситетські курсові роботи. Будь-яка особа, яка бажає пройти сертифікацію BCBA або BCaBA з курсовою роботою від такої VCS, повинна подати повністю затверджену заявку** до 30 червня 2023 року.
________________________________________
Проживання або практика за межами авторизованих країн
З: Я вже сертифікований, але не проживаю в авторизованій країні. Чи дійсний мій сертифікат?
В: Наразі так. Однак майте на увазі, що оскільки країни розробляють власні професійні програми та/або змінюються закони, це може вплинути на сертифікати в авторизованих і неавторизованих країнах.
________________________________________
З: Я вже сертифікований, але не проживаю в авторизованій країні. Як мені посилатися на свій сертифікат після цієї дати?
В: Оскільки ви вже сертифіковані, ви можете продовжувати використовувати свою сертифікацію та посилатися на неї, як і раніше.
________________________________________
З: Термін дії моєї сертифікації закінчився, і я не проживаю в авторизованій країні. Чи можу я все ще претендувати на сертифікацію за допомогою попередньої сертифікації?
в: Ні. Якщо термін дії вашої сертифікації минув, ви повинні бути резидентом авторизованої країни, щоб подати заявку на отримання нової сертифікації BACB.
________________________________________
З: Я не проживаю в авторизованій країні. Чи можу я подати заявку на призначення ступеню доктора?
в: Наразі ви можете подати заявку на призначення докторського звання, якщо маєте активну сертифікацію BCBA. Згідно з місцевими законами та правилами та, де це можливо, BACB продовжуватиме приймати заявки на призначення доктора від будь-якого активного BCBA, незалежно від того, чи знаходяться вони в авторизованій країні. У разі зміни законів чи можливостей, що вплине на нашу здатність пропонувати призначення доктора в неавторизованих країнах, BACB повідомить цю професію за рік заздалегідь. У регіонах, на які поширюються комерційні/торговельні санкції США, може знадобитися коротше повідомлення.
________________________________________
З: Я активний консультант BCBA або BCaBA в іншій країні. Чи можу я продовжити консультацію?
В: Так, ви можете продовжити консультації.
Робота в якості супервайзера або постачальника ACE
З: Я RBT або BCaBA і проживаю в країні, в якій нові сертифікати BACB більше не доступні. Чи можу я отримати нагляд дистанційно від сертифікованого фахівця в іншій країні, незалежно від того, чи ця країна авторизована?
В: Так, якщо нагляд відповідає всім застосовним вимогам нагляду, що діють на той час.
________________________________________
З: Я є сертифікантом і резидентом країни, у якій нові сертифікати BACB більше не доступні. Чи можу я дистанційно надавати супервізію RBT або BCaBA комусь в іншій країні, незалежно від того, чи ця країна має дозвіл?
В: Так. Однак ви повинні дотримуватися Етичного кодексу поведінкових аналітиків , щоб переконатися, що ваш нагляд є ефективним. Ви також повинні переконатися, що ви та ваші піднаглядні особи дотримуєтеся всіх вимог нагляду BACB та будь-яких інших відповідних законів і нормативних актів, де здійснюється нагляд (наприклад, де знаходяться наглядовий орган, піднаглядний і клієнт).
________________________________________
З: Я один із небагатьох BCBA у країні, де я проживаю. Чи є обмеження щодо кількості сертифікатів RBT або BCaBA, які я можу контролювати?
В: Хоча остаточної відповіді на це запитання немає, ми рекомендуємо вам розглянути Розділ 4.03 Етичного кодексу для аналітиків поведінки , який вимагає від аналітиків поведінки брати лише певну кількість супервізованих та стажистів, що дозволяє їм забезпечити ефективний нагляд та навчання . Це означає, що ваш обсяг нагляду не повинен впливати на вашу ефективність або вашу здатність відповідати вимогам щодо постійного нагляду RBT або BCaBA, викладеним у розділах Постійний нагляд довідників з RBT і BCaBA . Наприклад, вам потрібно достатньо знань про клієнта, щоб інформувати про роботу RBT або BCaBA, надавати вказівки та укладати контракти з будь-яким клієнтом, якому RBT надає послуги.
________________________________________
З: Я не проживаю в авторизованій країні. Чи можу я подати заявку на отримання або зберегти статус постачальника ACE?
В: Так, за умови, що ви відповідаєте та виконуєте всі вимоги, описані в Посібнику постачальника ACE .
________________________________________
Дякуємо, що знайшли час, щоб дізнатися більше про ці останні та майбутні міжнародні зміни. Ми сподіваємося, що ця інформація буде для вас корисною. Щоб отримати додаткові вказівки, відвідайте нашу веб-сторінку міжнародного розвитку та підтримки . Якщо у вас виникли запитання, зв’яжіться з нами через форму зв’язку .
________________________________________
*Особи, які проживають у Великій Британії, можуть продовжувати подавати заявки на отримання сертифікату BACB до 2025 року. Ця дата може бути перенесена раніше, якщо Британське товариство аналізу поведінки досягне національного визнання британських аналітиків поведінки, розробить власну систему акредитації та переведе поточні сертифікати BACB на нова система Великобританії.
**Заявка, що підлягає схваленню, – це така, яка містить усі необхідні елементи для схвалення. Наприклад, схвалена заявка BCBA або BCaBA включатиме наступне:
 оплата в повному обсязі
 повна та точна документація, що свідчить про те, що всі вимоги до польової та курсової роботи були виконані
 доказ прийнятного ступеня, який відповідає всім застосовним вимогам, включаючи офіційну стенограму(и) з датами присвоєння
 оцінка еквівалентності ступеня, якщо це можливо
***Якщо курсова робота більше не прийнятна, її не можна використовувати для позначення початку польової роботи.

Leave a Reply